مهاجرت کادر درمان به دانمارک | شرایط و مزایا

مهاجرت کادر درمان به دانمارک

امروزه بسیاری از اعضای کادر درمان برای بهبود شرایط کاری خود به دنبال اخذ اقامت کشورهای برتر جهان هستند. کار با درامد بالاتر و در بیمارستان های مجهز و پیشرفته و پیشرفت در زمینه کاری از دیگر دلایلی است که پزشکان و پرستاران را برای مهاجرت مشتاق تر می کند.

کشور دانمارک با داشتن سیستم سلامت ایده آل و سطح بالای زندگی، از مقاصد محبوب مهاجرت برای کادر درمان است. کمبود نیروهای کادر درمانی در دانمارک و افزایش میانگین سنی و تعداد سالمندان باعث شده که این کشور شرایط مساعدی برای مهاجرت پرستاران و پزشکان به دانمارک فراهم کند. امکان معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکی و پرستاری در نظام پزشکی دانمارک وجود دارد؛ و این کار پروسه مهاجرت کادر درمان به دانمارک را ساده تر کرده است. در این مطلب به رشته های مورد نیاز کشور دانمارک و شرایط مهاجرت کادر درمان به دانمارک می پردازیم.

بدیهی است که اگر شما مدرک پزشکی و پرستاری و ... را از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اخذ کرده باشید، انتقال مدرک به دانمارک کار ساده ای خواهد بود و نیاز به طی کردن مراحل زیر نیست.

رشته های مورد نیاز برای مهاجرت کادر درمان به دانمارک

طبق اعلام وزارت بهداشت دانمارک، این کشور در رشته های زیر کمبود کادر درمان داشته و قصد دارد با جذب متخصصان کشورهای دیگر این کمبود را برطرف کند.

لیست رشته های مورد نیاز دانمارک

پزشک عمومی/ Medical doctor

دندانپزشک / Dentist

پرستار / Nurse