مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک، بررسی 5 روش مهم مهاجرت، اخذ اقامت و تابعیت دانمارک در این مقاله به صورت علمی تجزیه و تحلیل شده است.
قبل از مهاجرت به دانمارک سوالات مختلفی از جمله بهترین روش مهاجرت به دانمارک و یا شرایط اخذ اقامت دانمارک در سال 2021 در ذهن متقاضیان شکل می گیرد، با این مقاله همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.
کشور دانمارک در شمال اروپا قرار گرفته و پایتخت آن شهر کپنهاگ است. این کشور با آلمان دارای مرز خشکی مشترک است همچنین دانمارک و سوئد از طریق پل اورسوند به هم متصل شده اند. 
دانمارک 5.5 میلیون نفر جمعیت دارد که حدود 8.5 درصد آن را مهاجرین تشکیل داده اند.

مهاجرت به دانمارک
دانمارک از سال 1973 با عضویت در اتحادیه اروپا، واحد پول رسمی خود را از کرون دانمارک به یورو تغییر نداده است. دین اکثریت مردم مسیحی و زبان رسمی این کشور دانمارکی است.
طبق آخرین بررسی های صورت گرفته شهروندان دانمارک به عنوان شادترین مردم دنیا شناخته شده اند، زیرا دانمارک تنها کشوری است که میزان فساد اداری کمتر در آن دیده شده است و از نظر درآمد سرانه رتبه ی هفتم در جهان را به خود اختصاص داده است.
بیشترین تعداد دوچرخه سواران متعلق به دانمارک است که در اوج ساعات شلوغ ترافیک در خیابان ها مشاهده می شوند.
دانمارک در تقسیمات کشوری به 5 استان هوودستان، شیلند، وسید دانماک، نوردیولند و گرینلند تقسیم شده است. 

راه های مهاجرت به دانمارک

راه های مهاجرت به دانمارکمهاجرت به دانمارک از روش های مختلفی امکان پذیر است که در ادامه به شرح آن پرداخته ایم:

مهاجرت کادر درمان به دانمارک

دانمارک به دلیل کمبود نیروی انسانی در بخش درمان و پزشکی شرایط مطلوبی برای معادل سازی مدرک و مهاجرت کادر درمان به دانمارک فراهم کرده است. کادر درمان می توانند برای معادل سازی و یادگیری زبان دانمارکی ویزا دریافت نمایند و اگر قصد داشته باشند در این کشور مشغول به کار شوند باید دوره ی زبان دانمارکی را با موفقیت پشت سر بگذارند و در آزمون معادل سازی نمره ی قبولی لازم را اخذ نمایند. این کشور در رشته های پزشکی عمومی، دندانپزشکی و پرستاری از دیگر کشورها نیروی کار جذب می کند. شرایط مهاجرت پرستاران در مقاله مهاجرت پرستاران به دانمارک به طور کامل شرح داده شده است.

 

مهاجرت به دانمارک از طریق کار
اتباع خارج از اتحادیه اروپا و شهروندان حوزه نوردیک برای کار در دانمارک، باید ویزا دریافت نمایند. در زمان های گذشته یک سیستم امتیازی تحت عنوان گرین کارت در دانمارک وجود داشت که طبق آن در صورت کسب امتیازات لازم، متقاضی می توانست اقامت کاری را اخذ نمایند.
اگر قصد دارید در دانمارک مشغول به کار شوید باید پیشنهاد کاری دریافت نمایید، اگرچه دریافت پیشنهاد کار برای این افراد کمی مشکل است و بهتر است از طریق ویزای کار وارد این کشور شوند و پس از فارق التحصیلی با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری مشغول به کار شوند.

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل
دانمارک با داشتن دانشگاه های معتبر، سطح کیفیت بالای آموزش در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در زمینه های مختلف باعث شده است تا مهاجرین بسیاری از سرتاسر دنیا این کشور را به عنوان مقصد نهایی برای تحصیل انتخاب نمایند تا آینده ی کاری حرفه ای خود را تضمین کنند.
تحصیل در دانمارک برای شهروندان این کشور، کشورهای اسکاندیناوی شمال اروپا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا رایگان است و هزینه تحصیل در سایر کشورها با توجه به رشته و مقطع تحصیلی کاملا متفاوت است.

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری
طبق آخرین گزارشات، دانمارک یکی از بهترین کشورها برای شروع یک کسب و کار پرسود شناخته شده است که رتبه ی سوم از بین 189 کشور را به خود اختصاص داده است.
وجود بزرگترین شرکت های حمل و نقل دریایی، نرخ پایین فساد، کیفیت و امنیت بالای زندگی و سرمایه گذاری، عدم محدودیت برای شروع کسب و کار، امکان جذب نیروهای کاری به صورت آزمایشی و... باعث شده است تا دانمارک به یکی از برترین کشورها برای سرمایه گذاری تبدیل شود.
توجه داشته باشید برای سرمایه گذاری در دانمارک اگر هدف شخص متقاضی از ثبت شرکت رسیدن به اقامت دانمارک باشد باید بگوییم این کار به تنهایی کافی نیست و در کنار ثبت شرکت باید یک طرح تجاری سودآور به دولت دانمارک پیشنهاد دهید و علاوه بر آن اثبات نمایید که این طرح تاثیر مثبتی در اشتغال دانمارک خواهد گذاشت. اطلاعات بیشتر را در مقاله مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری شرح داده ایم.

مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج
ازدواج در دانمارک یکی از آسان ترین روش ها برای اخذ اقامت محسوب می شود اما به دلیل سو استفاده هایی بیش از اندازه، قوانین بسیار سختگیرانه ای وضع شد تا تنها افرادی که قصد واقعی آن ها از روی عشق و علاقه ازدواج است بتوانند به دانمارک مهاجرت کنند. 
یکی از قوانین مهم که در باب این موضوع این است که بعد از چند سال زندگی مشترک به همسر خارجی پاسپورت اهدا خواهد شد.
در صورت اثبات ازواج، به همسر خارجی اقامت موقت داده می شود و پس از گذشت 2سال از زندگی مشترک مجاز به اخذ اقامت دائم نیز خواهید بود.

مهاجرت به دانمارک از طریق تولد
در تمامی کشورها اخذ اقامت و تابعیت بر اساس قانون خاک یا قانون خون است. کشورهایی مانند کانادا، برزیل و آمریکا از سیستم خاک پیروی می کنند و به کودکانی که در خاک همان کشور متولد شده باشند تابعیت و اقامت تعلق می گیرد و اما بعضی از کشورها بر اساس تابعیت خون عمل می کنند یعنی تابعیت پدر و مادر کودک متولد شده فارغ از محل تولد، اهدا می شود.
در برخی از کشورهای عربی و ایران تابعیت از طریق پدر اهدا می شود یعنی اگر تابعیت پدر فرزند ایرانی باشد تابعیت ایرانی به فرزند تعلق می گیرد و اما در صورتی که فقط تابعیت مادر کودک ایرانی باشد، تابعیت ایرانی به کودک تعلق نخواهد گرفت.
تابعیت از طریق تولد در دانمارک بر اساس قانون خون است و به کودک تازه متولد شده از پدر یا مادر دانمارکی خود تابعیت تعلق می گیرد.

تابعیت دانمارک

اخذ تابعیت دانمارک از تمام روش های ذکر شده امکان پذیر است. طبق قوانین دانمارک برای اخذ تابعیت باید تعداد سال های مشخصی را در این کشور زندگی کرده باشید در نتیجه اول باید برای اخذ اقامت دائم و سپس برای تابعیت این کشور اقدام نمایید. معمولا متقاضی باید ثابت نماید که توانایی پرداخت هزینه های زندگی در دانمارک را دارد و از سوی دولت هیچ گونه کمکی دریافت نکرده است. 
در صورت سابقه زندان و یا بدهی پرداخت نشده، مجاز به اخذ تابعیت دانمارک نخواهید بود و از آن جایی که دانمارک تابعیت دوگانه را قبول نمی کند، برای اخذ تابعیت دانمارک باید تابعیت اولیه خود را سلب نمایید.

سخن آخر...
مهاجرت به دانمارک از روش های مختلف در این نوشتار بررسی شده است. اگر هدفتان از مهاجرت به این کشور اخذ اقامت دائم و تابعیت است، پیشنهاد می کنیم با دقت این نوشتار را بررسی نمایید تا اطلاعات مفیدی را قبل از ورود به این کشور اخذ نمایید.