مهاجرت پرستاران به دانمارک؛ شرایط ویزای دائم پرستاران

مهاجرت پرستاران به دانمارک، شرایط پذیرش پرستار و یادگیری زبان دانمارکی و نحوه اخذ اقامت دانمارک در این مقاله به صورت علمی بررسی شده است.
کشور دانمارک در اروپای شمالی واقع شده است و یکی از برترین کشورها از لحاظ کیفیت و امنیت بالای زندگی در جهان محسوب می شود. شهر کپنهاگ یکی از پاکیزه ترین شهرها و پایتخت کشور دانمارک است. اغلب مردمان این شهر  به دلیل اهمیت به پاکیزگی محیط زیست، با دوچرخه تردد می کنند.

مهاجرت پرستاران به دانمارک
دانمارکی زبان رسمی این کشور است که جزء یکی از سخت ترین زبان ها در دنیا شناخته شده است. نرخ بیکاری در دانمارک بسیار پایین است و این کشور از لحاظ رشد اقتصادی همواره رو به پیشرفت است. 
همانطور که میدانید برای کار در کشورهای خارجی باید از سوی کارفرما پیشنهاد شغلی داشته باشید؛ اما دانمارک با توجه به نیاز نیروهای کادر درمانی، شرایط مهاجرت کادر درمان به دانمارک را آسان تر کرده است. گذراندن دوره های زبان دانمارکی(به دلیل ارتباط مستقیم با بیماران) و معادل سازی مدارک از شرایط پذیرش پرستاران در دانمارک است.
مدت زمان دوره های زبان دانمارکی با توجه به میزان توانایی هر شخص بین 1 تا 2 سال است. شرکت در این دوره ها هم به صورت عادی و فشرده امکان پذیر است و برای طی کردن این دوره شخص حتما باید در دانمارک حضور داشته باشد.

شرایط مهاجرت پرستاران به دانمارک

شرایط مهاجرت پرستاران به دانمارکمهاجرت به دانمارک برای پرستاران با طی کردن مراحل معادل سازی آغاز می شود که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 
شرایط مهاجرت پرستاران به دانمارک نسبت به پزشکان بسیار راحت تر است چرا که پرستاران برای معادل سازی فقط کافی است مدارک خود را به سازمان بهداشت کشور دانمارک ارسال نمایند اما پزشکان جهت تاییدیه مدارکشان را به سازمانی در ایالات متحده آمریکا ارسال می کنند. بعد از معادل سازی، مدارک جهت ارزیابی و اخذ تاییدیه به وزارت بهداشت ارسال می شود. سپس با تحویل مدارک به اداره مهاجرت و در صورت موافقت با مهاجرت پرستار به دانمارک، ویزای 3ساله به متقاضی اعطا خواهد شد.
به دلیل نیاز نیروهای کاری پرستار در این کشور در 4سال اخیر حقوق پرستاران افزایش داشته است و میانگین حقوق هر پرستار بین 8 تا 20هزار یورو متغیر است. هزینه های زندگی در دانمارک نسبت به سایر کشور های اروپایی گران تر است و متقاضیان باید از تمکن مالی کافی برخوردار باشند و بعد برای اخذ ویزا اقدام نمایند.

شرایط اخذ ویزای دانمارک برای پرستاران

برای اخذ ویزای دانمارک در وحله ی اول متقاضیان باید دوره ی کارشناسی را در کشوری که حضور دارند با موفقیت پشت سر بگذرانند و همچنین سابقه ی کاری مرتبط با رشته ی پرستاری نیز داشته باشد.
طبق قوانین، دولت دانمارک برای مهاجرت پرستاران بستری فراهم کرده است تا متقاضیان بتوانند همزمان همسر و فرزندان خود را تا سن 18 سالگی به این کشور بیاورند.
بعد از حضور در دانمارک می توانید از خدمات درمانی و تحصیل رایگان بهره مند شوید همچنین همسر شخص متقاضی می تواند با جست و جوی کار در دانمارک مشغول به کار شود و از این طریق اقامت کاری دانمارک را اخذ نماید. این شرایط ایده آل نه تنها برای پرستاران بلکه برای مشاغلی همچون پزشکان و دندانپزشکان نیز فراهم شده است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای پرستاران

مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای دانمارک عبارت اند از:

  • پاسپورت
  • مدرک لیسانس پرستاری
  • ارائه سند ازدواج(در صورت متاهل بودن)
  • گواهی تمکن مالی

برای حضور در دانمارک نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید اما برای ارتباط راحت تر بین شهروندان، تسلط کافی به زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است.
این روش تنها برای گروه پرستاران است و مشاغلی همچون بهیاری، فوق دیپلم پرستاری و یا مددکار موفق به اخذ این نوع ویزا نیستند و بهتر است این دسته از گروه مشاغل از طریق ویزای تحصیلی به دانمارک مهاجرت نمایند.

شرایط اخذ ویزای دائم برای پرستاران

اخذ ویزای دائم در دانمارک نسبت به سایر کشورها کمی متفاوت است. پس از مهاجرت به این کشور و طی کردن پروسه معادل سازی می توانید جهت اخذ اقامت کاری بر اساس دو روش زیر اقدام نمایند:

  1. طبق قوانین کشور دانمارک

اگر شخصی به مدت 8سال به طور قانونی و با پرداخت مالیات در دانمارک زندگی کند می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید.
بعد از گذشت 9سال و آشنایی کامل با زبان و فرهنگ مردم این کشور امکان اخذ پاسپورت برای شخص متقاضی نیز وجود دارد.

  1. طبق قوانین اتحادیه اروپا

امکان اخذ اقامت دائم زمانی برای متقاضی صادر می شود که به مدت 5 سال در این کشور زندگی کرده باشد و با زبان و فرهنگ مردم آشنایی کامل داشته باشد.

در پایان...
مهاجرت پرستاران به دانمارک، شرایط پذیرش و نحوه اخذ اقامت در این نوشتار زیر نظر کارشناسان سایت مهاجرت724 تنظیم شده است. با توجه به نیاز این کشور به پرستاران، شرایط مهاجرت و اخذ ویزا برای این گروه شغلی نسبت به سایر کشورها آسان شده است. برای کسب اطلاعات جامع قبل از مهاجرت این مقاله را تا انتها بررسی نمایید. همچنین می توانید اطلاعات کاملی در خصوص تحصیل در دانمارک و کار در دانمارک کسب نمایید.