خرید ملک در یونان و اخذ اقامت یونان

خرید ملک در یونان، بررسی شرایط و هزینه های ملک در یونان و نحوه اخذ اقامت در این مقاله مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.
کشور تاریخی یونان عضو اتحادیه اروپا و جزء یکی از کشورهای توسعه یافته شناخته شده است، از این رو یونان به کشوری ایده آل برای مهاجرت و سرمایه گذاری تبدیل شده است.

خرید ملک در یونان
کشور یونان در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است و آتن پایتخت آن است، این کشور سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا را به هم متصل می کند به همین جهت از موقعیت جغرافیایی مناسبی برخوردار است.
شهرهای سالونیک، هراکلیون و پاتراس پس از آتن بزرگترین شهرهای یونان به حساب می آیند. یونان دارای تاریخ و فرهنگ بسیار غنی است که قبل از میلاد مسیح شکل گرفته است.
یونان به کشورهایی نظیر آلمان، امارت، اسپانیا و... مواردی مانند تجهیزات الکترونیکی، آلمینیوم و آهن، میوه و.. صادر می کند. جاذبه های گردشگری حاکم در این کشور، باعث جذب توریست های فراوانی از سرتاسر جهان شده است که بیشتر اقتصاد یونان از این بخش تامین می شود.

شرایط خرید ملک در یونان

متقضیانی که ویزای طلایی یونان را دریافت کرده اند در ابتدا با ویزای شینگن وارد یونان می شوند تا تمام املاک و ساختمان های یونان را مورد بررسی قرار دهند. توجه داشته باشید پس از انتخاب ملک حتما باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید و تاییدیه سند را دریافت نمایید و همچنین از وزارت دادگستری قیمت واقعی ملک را بدست آورید و از سوابق ملک مانند جریمه های بانکی یا تعداد وام های اخذ شده توسط مالک قبلی و اطمینان از تسویه وام هاو...مطلع شوید.
در نهایت برای خرید ملک یونان، باید یک حساب بانکی افتتاح کرده و از این طریق 10درصد از مبلغ ملک را به حساب صاحب ملک منتقل نماید. سپس در دفتر اسناد رسمی یونان یک قولنامه تنظیم نمایید تا باقی مراحل قانونی و انتقال سند طی شود.

شرایط خرید ملک در یونان
مبلغ سرمایه گذاری برای خرید ملک 250هزار یورو تعیین شده است. البته می توانید این مبلغ را برای خرید یک یا چند ملک تجاری یا مسکونی سرمایه گذاری کنید. هزینه های خرید ملک در کشوری که عضو اتحادیه اروپا است نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است.
اگر هدف شخص سرمایه گذار دست یابی به اقامت یونان باشد نباید در پروژه هایی که کمتر از 250هزار یورو ارزش دارند سرمایه گذاری کند. توجه داشته باشید اگر پس از خرید تمایل به اجاره ملک داشتید، حتما باید مالیاتی را به دولت پرداخت نمایید.
آن دسته از متقاضیانی که خارج از اتحادیه اروپا حضور دارند در صورتی اجازه سرمایه گذاری و خرید ملک در یونان را دارند که عدم سوء پیشینه آن ها تایید شده باشد. به طور کلی تمام متقاضیانی که توانایی سرمایه گذاری تا مبلغ 250هزار یورو را داشته باشند و همچنین از نظر عدم سوء پیشینه تایید شده باشند مجاز به سرمایه گذاری یونان هستند.
سرمایه گذاران می توانند در هر شهر یونان اقدام به خرید ملک نمایند اما برای افراد خارج از اتحادیه اروپا محدودیت های وجود دارد که در این صورت باید به شورای بخشدار محلی مراجعه کنند.

اقامت یونان از طریق خرید ملک

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

یکی از روش های اخذ اقامت یونان با سرمایه گذاری، خرید ملک است. دستیابی به اقامت یونان با خرید ملک نیاز به سرمایه گذاری به میزان 250 هزار یورور در این کشور دارد. پس از خرید ملک مجاز به اخذ اقامت برای همسر و فرزندتان تا سن 21سال نیز خواهید بود.
نکته ی قابل توجه این است که برای اخذ اقامت نیازی به حضور مستمر در یونان را ندارید و اگر بتوانید به مدت 2هفته در این کشور حضور داشته باشید، می توانید اقامت 5ساله یونان را اخذ نمایید. بعد از پایان مدت زمان اقامت اولیه مجاز به تمدید آن تا 5سال دیگر نیز خواهید بود و بعد از پایان 5سال دوم می توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید و بعد از گذشت 7سال زندگی در یونان اگر خواهان اخذ پاسپورت و تابعیت یونان هستید می توانید اقدامات لازم را انجام دهید.

مزیت های اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

در سال 2013 روش اخذ ویزای طلایی یونان به تصویب رسید که این نوع ویزا منجر به اقامت یونان می شود و برای افراد خارج از اتحادیه اروپا با هدف گسترش سرمایه گذاری در یونان شکل گرفته است. یکی از مزیت های ویزای طلایی یونان برای شخص سرمایه گذار و خانواده اش سفر به کشورهای عضو اتحادیه شینگن و تحصیل رایگان فرزندان است.

در پایان...
می توان گفت شرایط و هزینه های خرید ملک در یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است. همچنین یونان جزء کشورهای استثنایی است که مجوز اقامت دائم به سرمایه گذاران برای خرید ملک را می دهد. اگر تمایل به سرمایه گذاری در یونان را دارید می توانید از طریق ثبت شرکت در یونان نیز اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش مربوط به سایت مهاجرت 724 مراجعه نمایید.